O NÁS

Penzion Stará Škola je příjemný penzion přímo u jezera Lipno s restaurací a jedinečnou terasou s úžasným výhledem na vodu.  
Ubytování provozujeme od roku 2017 a restauraci již od roku 2004. Po celou dobu zajišťuje provoz pan Jan Markovič a jeho skvělý team.
Nabízíme vám dvou až čtyřlůžkové útulné pokoje.
Budova bývalé školy má 160 ti letou historii a pomalu se vše rekonstruuje.
Těšíme se na vaší návštěvu.

Prvotřídní poloha – přístaviště, převoz, cyklostezka, jezero Lipno

Penzion leží na špičce poloostrova Frymburk, na konci náměstí, přímo u kostela, pár metrů od jezera Lipno, hned u přístaviště výletních parníků Lipno-Line a 100 metrů od převozu na druhou stranu jezera Lipno. Z pokoje se můžete dojít vykoupat do jezera při západu slunce (30 metrů). Přímo kolem našeho penzionu vede páteřní cyklo-inline stezka kolem jezera Lipno. V zimních měsících začíná 100 metrů od našeho penzionu největší přírodní bruslařská dráha na světě. Jedinečné stravování zajišťuje Restaurace a Pizzerie Nautilus, jejíž předností je jediná letní terasa přímo u jezera na Lipně.

Ubytování Lipno + skvělé volnočasové aktivity

Pokud se rozhodnete ubytovat v našem penzionu, můžete počítat s maximální spokojeností a dostupností služeb. Penzion Stará Škola je vzdálen 800 metrů od aquaparku Frymburk.

Snažíme se poskytovat cenově příznivé ubytování při zachování vysokého standardu služeb. Navštivte Vítkův Hrádek s rozhlednou, Frymburskou pláž, Stezku v korunách stromů, přehradu a vodní elektrárnu Lipno, Klášter Vyšší Brod, Hrad Rožmberk, Skiareál Lipno, a to vše s naším ubytováním u Lipna.

Lipno, ubytování, wifi, jedinečná letní terasa, pizzerie, moderně zrekonstruované pokoje, cyklostezka, přístaviště parníku, dětské hřiště – to vše můžete mít jedině v Penzionu Stará Škola ve Frymburku.

Ubytování ve Frymburku – lyžování na Lipně či v Rakousku

Skiareál Lipno (6 min) – výhodný pro rodinné lyžování, rakouský Skiareál Hochficht (50 min) – kvalitativně srovnatelný s alpskými středisky a rakouský Skiareál Sternstein (30 min) – útulné lyžařské středisko pro začínající i pokročilé lyžaře.

Děkujeme za návštěvu našich stránek a těšíme se na Váš pobyt s ubytováním u jezera Lipno.